UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że blog [zwłaszcza niektóre notki] może zawierać drastyczne sceny pełne przemocy, przekleństwa i innego rodzaju rzeczy nieprzeznaczone dla osób młodocianych.
Przez wzgląd na to, że my niżej podpisane autorki nie chcemy przykładać ręki do demoralizacji młodzieży informujemy, że część treści może być niestosowna dla osób młodszych. Średnia granica wieku to +15, osoby młodsze czytają na własną odpowiedzialność, podobnie jak i starsze o słabszych jednak nerwach.
Z wyrazami szacunku,
autorki: Szalona i Szurnięta
PS: Nie bierzemy też udziału w żadnych konkursach typu Libster Awards, choć bardzo cieszy nas każda nominacja. Po prostu nas to nie interesuje.
S&S

Łowcy i nie tylko


[UWAGA, MOŻLIWE SPOILERY!]

*wiek postaci jest podawany w momencie pierwszego pojawienia się*

#Alice Morgan
Alice Morgan
Osiemnastolatka. W wieku szesnastu lat straciła matkę i ojczyma, po czym musiała uciekać z domu. Nigdy nie poznała ojca, ale zawsze był dla niej wzorem i pragnęła być taka jak on, mimo iż matka unikała mówienia o tym, czym się zajmował.
Wychowana wśród legend i mitów, wielka miłośniczka książek i historii. Ma wiele ukrytych talentów. Matka uczyła ją łaciny, a ojczym strzelania z broni palnej i podstaw samoobrony.
Osoba dość skryta i tajemnicza, czego nauczyła się poprzez dwa lata niemal nieustannej ucieczki przed dybiącym na jej duszę demonem i... opieką społeczną. Ten ostatni problem rozwiązał się w dniu jej osiemnastych urodzin.#Weronika Wilde
Weronika Wilde
Osiemnastolatka. Jest łowcą, jak jej rodzice, którzy nie wrócili z ostatniej roboty. Skora do poświęcenia wszystkiego dla ludzi, których kocha. Jest szczególnie wyczulona na punkcie swojej młodszej siostry, nikomu nie da jej skrzywdzić. Większość emocji tłumi w sobie, nie lubi otwierać się przed innymi. Ma specyficzne podejście do życia, uwielbia ryzyko i trwale uszkodzi każdego kto chociażby zarysuje jej kochanego Chevroleta Impalę, którego dostała od ojca. Dobrze posługuje się większością broni, ale w walce wręcz nie jest gorsza. Preferuje cięższe brzmienia jak AC/DC, Guns'N Roses, Metallicy, Led Zeppelin itp.Anna Wilde


#Anna Wilde
Szesnastolatka. Jak cała jej rodzina jest łowcą. Priorytetem jest dla niej rodzina, ale uważa, że starsza siostra zbytnio ją niańczy. Podziela gust muzyczny Weroniki, ale nie rozumie jej przywiązania do czarnej Impali. Jest mniej zamknięta w sobie niż siostra, ale też nie lubi się zbytnio otwierać. Zaskakująco szybko się uczy i zapamiętuje informacje z książek. Bywa lekko roztrzepana i zdarza się jej powiedzieć za dużo.
Susanna Coben (zd. Withney)

#Susanna Coben (zd. Withney)
Matka Alice, jedyna miłość Michaela Morgana. Nauczycielka historii, wykładowca akademicki. Odkąd poznała Michaela jeszcze bardziej zafascynowana światem mitów i legend.
Jej największym marzeniem było posiadanie kochającej córki. Bardzo kochała jej ojca, ale musiała pozwolić mu odejść. Gdy Alice miała dwa lata, wyszła za mąż za Georga, którego poznała jadąc z nowo narodzoną Alice ze szpitala do domu - przekroczyła prędkość, a przystojny policjant wręczył jej mandat.
#George Coben
George Coben 

Ojczym Alice. Od razu ujęła go łagodność i pewnego rodzaju roztrzepanie Susanny. Nie przeszkadzało mu, że kobieta nadal w głębi serca mocno kocha tajemniczego Michaela. Po dwóch latach do pierwszego spotkania wzięli ślub - Susanna wiedziała, że Michael już nigdy nie pojawi się w jej życiu. Obiecał jej to, stając się tylko długą opowieścią opowiadaną Alice na dobranoc. Susanna mogła zacząć nowe życie u boku starszego od niej o pięć lat policjanta.
Ani ona ani George, nie ukrywali przed Alice, że to nie on jest jej ojcem. Dziewczyna od dziecka za zgodą ojczyma zawracała się do niego po imieniu, co było nieco karcone przez jej matkę, która jednak w końcu pogodziła się z tym, że "wujek George" się nigdy nie przyjmie...


Michael Morgan
 
#Michael Morgan
Łowca. Ojciec Alice. Kiedy poznał Susannę, zakochał się od pierwszego wejrzenia. Byli ze sobą szczęśliwi przez kilkanaście miesięcy, lecz w końcu musiał odejść - jego obecność mogła ściągnąć niebezpieczeństwo na ukochaną i nienarodzone jeszcze dziecko. Wymógł na Susannie obietnicę, że nie będzie go nigdy szukać, dlatego próba kontaktu podjęta w szesnaste urodziny Alice, wydała się jej matce nieco podejrzana.
Sara Wilde (zd. Skowrońska)


#Sara Wilde (zd. Skowrońska)
Łowca. Jest Polką, a swoje męża Jeffrey'a poznała na łowach. Długo ze sobą rywalizowali o miano lepszego łowcy, ale "kto się czubi ten się lubi". Po godzinach dorabia jako autorka kryminałów i romansów. Jest czarną owcą rodziny, ponieważ wbrew tradycji wybrała obcokrajowca, przez co rodzina zerwała z nią kontakty. Nie była za tym, aby Weronika i Anna, były szkolone na łowców. Nie wróciła z ostatnich łowów.

Jeffrey Wilde#Jeffrey Wilde
Łowca. Swoją żonę poznał podczas polowania na wilkołaka. Okazało się, że piękna Polka, mimo różnic charakterów, jest miłością jego życia. Jest strasznie wybuchowy, co często skutkuje awanturami. Weronika odziedziczyła po nim miłość do ryzyka, samochodu i gust muzyczny. To on wprowadził swoje córki w świat łowców. Nie wrócił z ostatniej roboty.
[wspomniany]Roger Preston

#Roger Preston
Przyjaciel Alice z dzieciństwa, który od dawna się w niej podkochuje, ze wzajemnością. Jego rodzice przyjaźnili się z państwem Coben, a jego ojciec, Steven, pracował razem z Georgem w policji. Długo nie mógł się przemóc, by powiedzieć Alice, co do niej czuje, aż w końcu, kiedy był bliski wyjawienia jej prawdy, dziewczyna nagle zniknęła. Żył z o dwa lata młodszą siostrą, Lisą, w bardzo dobrych stosunkach i często bywał w stosunku do niej zbyt opiekuńczy. Razem z Alice tworzyli trójkę najlepszych przyjaciół.

Lisa Preston


#Lisa Preston
Najbliższa i praktycznie jedyna przyjaciółka Alice, jej rówieśniczka. Bardzo nieśmiała, ale radosna i pozytywnie nastawiona do życia. Bardzo przeżyła zniknięcie przyjaciółki, zwłaszcza, że wkrótce potem jej brat wyjechał na studia, zostawiając ją samą. Naiwnie wierzyła, że Alice "niedługo wróci", jednak tego nie doczekała.
Adam Ward

#Adam Ward 
Dziewiętnastolatek. Przyjaciel z dzieciństwa Wer. Syn dwojga świetnych łowców. Nie miał łatwego życia, ponieważ rodzice uważali go za ograniczenie i się nad nim znęcali. Ma bardzo dobry refleks i świetnego cela. Opętany przez demona uzmysłowił Weronice, że oboje się kochają. Lubi wypady do kina i stary dobry rock. Jest bardzo zamknięty w sobie. Ufa jedynie Wer i nikomu nie da jej skrzywdzić. Mało kto o tym wie, ale ślicznie rysuje i gra na gitarze.
#Megan Ward (zd. Taylor)
Megan Ward (zd. Taylor)
Łowca. Doświadczona w swoim „zawodzie”, który w jej rodzinie był od zawsze. Pewnego dnia poznała Dereka. Rozumieli się bez słów, dzięki czemu byli idealnymi partnerami i w życiu osobistym i „zawodowym”. Nigdy nie chciała mieć dzieci. Uważała, że to tylko zbędny balast. Niestety zaszła w niespodziewaną ciążę. Kiedy urodził się Adam oddała go swojej matce, jednak ta po dwóch latach zmarła. Nigdy nie zaakceptowała swojego syna. Miała słabość do antyków i innych staroci.


Derek Ward

#Derek Ward 
Łowca. Swoją żonę poznał na zjeździe. Zostali przydzieleni do siebie podczas jednej z robót. Okazało się, że są dla siebie stworzeni. Derek nigdy nie lubił dzieci, dlatego nie uważał Adama za swojego syna. Chłopak był dla niego jedynie zbędną gębą do wykarmienia. Lubił używać wobec niego przemocy i karać go za wszystko. Uwielbiał szybkie samochody i dobry blues. Miał słabość do pięknych kobiet, jednak nigdy nie zdradził Megan. 
Harry Evans
#Harry Evans 
Starszy łowca. Rodzaj skrzynki kontaktowej. Zna spore ilości łowców i chętnie służy pomocą. Jego obszerna wiedza na tematy paranormalne (a w razie niewiedzy umiejętność jej zdobycia) uratowała życie niejednemu łowcy. Dziewczyny traktuje jak swoje własne dzieci, których nigdy nie miał. Uwielbia Whisky i jest dość cierpliwy.
Niewielu wie, że został łowcą po tym, jak pewien demon zabił jego rodziców, brata i ciężarną narzeczoną. Fachu uczył się od dziadka Wer i Ann, Nathaniela Wilde.
Robbie Spencer

#Robbie Spencer 
Młody, dziewiętnastoletni łowca. Jego rodzice zginęli rozszarpani przez wilkołaka. Przypadkiem trafia na Ann, która okazuje się jego bratnią duszą. Traktuje życie na luzie, ponieważ wie, że łowcy żyją chwilą i nigdy nie są pewni kolejnego dnia. Można z nim porozmawiać na poważnie, ale i się powygłupiać. Przyjacielski, nie lubi konfliktów, jest skory do pomocy. Celnie strzela, ale woli walkę wręcz.Jake March#Jake March 
Dziewięcioletni syn łowców, Beth i Willa March. Po śmierci rodziców zamieszkał z siostrą matki. Jest spokojny i zaradny. Rozsądniej podchodzi do życia, niż jego "brat" Lucas. Uwielbia grać w Tekkena.
Lucas Shammer#Lucas Shammer 
Dziewięcioletni syn łowców, Sally i Bena Shammer. Mimo swojego młodego wieku jest bardzo inteligentny i szybko kojarzy fakty. Uwielbia grać w Tekkena, a Jake'a traktuje jak rodzonego brata. 


#Jack Kingsley
Jack Kingsley
Młody, 28-letni łowca. Jego aparycja idealnie współgra z naturą podrywacza. Niewiele dziewczyn umie mu się oprzeć, co bardzo ułatwia mu pracę. Specjalizuje się w polowaniach na wampiry, które szczerze nienawidzi. Kiedyś przemieniły jego kuzynkę i musiał ją zabić, inaczej ona zabiłaby jego.
Nikomu o tym nie mówi, ale potwornie boi się czarnych kotów, bo jego matka zgineła ratując jednego spod kół samochodu. Od tego czasu uważa je za omen śmerci.
Do tej pory nie znalazł swojej prawdziwej miłości, ale wie, że jego ukochana musi być łowcą, bo nie chce zmuszać zwykłych ludzi do takiego życia.#Dave Morrison
Dave Morrison
Maniak komputerowy o nieco nietypowym stylu życia. Dopóki nie natknął się na Cassandrę polował w pojedynkę. Jedynym wyjątkiem był od czasu do czasu Harry. Obecność Cassie skłoniła go jednak do „otwarcia się na ludzi”, czasem nawet aż za bardzo. Cassandra jest dla niego jak młodsza siostra i oddałby za nią życie. Parę lat temu wydarzyło się coś, po czym zadecydował zrezygnować na jakiś czas z aktywnych łowów i zajął się „zapleczem informacyjny” – jak sam to nazwał. Nikt jednak nie wie, co się wtedy stało. Nigdy nie rozstaje się ze swoim niezbędnikiem – dwoma sztyletami oraz parą pistoletów. Mieszka na uboczu, oficjalnie zajmuje się naprawą sprzętu elektronicznego, w czym jest całkiem dobry.
#Cassandra Clark
Cassandra Clark
Kiedy miała 15 lat jej dziewczyna została zabita przez okami. Cassie również groziło niebezpieczeństwo, ale na pomoc przybył Dave, który od jakiegoś czasu polował na potwora. Udało mu się go zabić, nim on zabił Cassie, jednak odniósł poważną ranę. Cassandra nie pozwoliła mu się wykrwawić, lecz od tego czasu mężczyzna ma na plecach długą bliznę. Cassandra opiekowała się nim, dopóki nie wrócił do zdrowia, jednak nie chciała słyszeć nic o łowcach. Zmieniła jednak zdanie, gdy tuż za progiem swojego domu natknęła się na ducha swojej dziewczyny, bynajmniej nienastawionego pokojowo. Dave na szczęście to przewidział i ponownie uratował dziewczynę, a następnie wyszkolił na łowcę. Od dziesięciu lat są niemal nierozłączni.

#Karl Henderson
Karl Handerson
Osiemnastolatek. Syn właściciela strzelnicy, którą uwielbia odwiedzać Wer. Kiedy miał piętnaście lat, z rąk wilkołaka zginął jego wujek. Sam również byłby martwy, gdyby nie wracająca z miasteczka Weronika. Od tego czasu wraz z ojcem został łowcą, a po tej „przygodzie” zostały mu „tylko” blizny na plecach. Matkę stracił w wypadku samochodowym, kiedy miał niespełna pięć lat i mieszkał jeszcze dwa stany dalej. Jest jednym z niewielu „szczęściarzy”, którym Wer pozwala być „blisko” siebie. Jest szczery do bólu i zawsze skory do żartów, ale wie również, kiedy trzeba być poważnym. Potajemnie kocha się w Weronice, ale wie, że nie tak prosto zdobyć jej serce.#Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
Siedemnastolatek, były chłopak Anny. Zainteresowany motoryzacją, często pomagał Harry’emu w warsztacie. Zawsze miły i uczynny z zaraźliwym poczuciem humoru. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy miał dziesięć lat i od tego czasu mieszkał z matką, która prowadziła lodziarnię. Często jej pomagał. Ojciec, właściciel korporacji, często przysyłał mu drogie prezenty. Kiedy był mały miał chomika, którego rozjechał rowerzysta. Potem od ojca dostał persa, ale kot podrapał go i uciekł. Bardzo przeżył rozstanie z Ann, ale nigdy nie dał tego po sobie poznać. Kiedy siostry Wilde mieszkały u Harry’ego, traktował Wer jak starszą siostrę.


CDN

___________


Źródła obrazków:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]

jako Alice Morgan
jako Weronika Wilde
jako Anna Wilde
jako Susanna Coben
jako George Coben
jako Michael Morgan
jako Sara Wilde
jako Jeffrey Wilde
jako Roger Preston
jako Lisa Preston
jako Adam Ward
jako Meghan Ward
jako Derek Ward
jako Harry Evans
jako Robbie Spencer
jako Jake March
jako Lucas Shammer
jako Jack Kingsley
jako Dave Morrison
jako Cassandra Clark
jako Karl Henderson
jako Lewis Hamilton

3 komentarze:

 1. Widzę ,że też masz Alice xD ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *O.O Ktoś skomentował zakładkę... O.O*
   Okej, już się otrząsnęłam z szoku. Tak, Alice. Bardzo lubię to imię. Wszytskie moje postaci mają na imię Alice/Alicja/Alex, ale do Alice mam szczególny sentyment... :)
   [- Podobnie jak do Lileei - podpowiedziało moje alter ego. Jedno z nich.
   - Owszem, ale to zupełnie inna historia - odparłam.
   - I co z tego... - chciało się dalej kłócić, już prawie wciągnęło do kłótni inne, ale ja na szczęście przypomniałams obie, że odpisuję właśnie na komentarz...].
   Em, tak...
   Nic nie widzieliście.
   Neidługo uzupelnimy zakładkę o nowe postaci :)
   Szalona (jak zresztą widać na załączonym obrazku -.-')

   Usuń